akıllı sayaç okuma uygulaması

Hizmet sağlayıcı şirketler, veri toplama görevini otomatikleştirmek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. IoT‘nin getirdiği faydalar sayesinde hizmet sağlayıcı şirketler hücresel haberleşmeyi uç noktalardaki cihazlarına uygulayarak kullanıcılara verilerine uzaktan erişime ve bu verileri kaydetme imkanı sunuyor.

Bu proje, sayaçlarla kontrol merkezi arasında bir bağlantı kurmaya odaklanmaktadır. Kullanıcılar Ursalink çözümü ile sayaçların okunma sıklığını ayarlayıp kontrolünü sağlayarak sistemleri daha duyarlı, esnek ve verimli hale getirebilir.

akıllı sayaç okuma uygulaması

Kurulum

akıllı sayaç okuma uygulaması

Power meter project 6

akıllı sayaç okuma uygulaması

Donanım ve Yazılım Listesi

akıllı sayaç okuma uygulaması

ursalink uc3252 remote controller 300x300 1

Çözüm

Bu çözüm RTU, Elektrik Sayacı, Ursalink Hücresel Remote I/O (UC3252) ve Thingsboard IoT Platformu‘nu içermektir. UC3252, elektrik sayaçları ve RTU ile iletişimi sağlayarak hücresel ağ üzerinden analiz için veri toplayıp Thingsboard IoT Platformuna iletir. Kullanıcılar MQTT protokolü aracılığıyla Modbus RTU‘larının DO’larını uzaktan kontrol edebilir, enerji tüketimini daha iyi görebilir ve platformdaki son cihazlara komut gönderebilir.

akıllı sayaç okuma uygulaması

Faydalar

Kolaylaştırılmış Operasyon

Sahadaki farklı markalı cihazları bir Bulut platformuna bağlamak genellikle karmaşıktır. Bununla birlikte, Ursalink UC3252 ile, düğümlerin kontrolünü sağlamak, enerji sorununu ele almak ve elektrik sayacı okumasını gerçekleştirmek için daha kolay bir çözüm sunar.

Bulutta Yüksek Performans

Thingsboard IoT Platformu kullanıcılara operasyon verimliliğini artıracak güvenli ve esnek bir çerçeve sunar. Kullanıcılar, Ursalink UC3252 ile platformdaki verileri okuyabilir, alarm durumlarında e-mail, SMS veya Telegram üzerinden bildirim alabilir.

Başarı Mühendislik olarak uçtan uca çözüm sunuyoruz. Thingsboard IoT Platformu demosuna buradan ulaşabilirsiniz.

error: