Endüstri 4.0 ve IoT Platformu

Endüstri 4.0 ve IoT Platformu

Endüstri 4.0 - Akıllı Endüstriler için IoT PlatformuEndüstri 4.0 ve IoT Platformu | Endüstri 4.0 ve Akıllı Endüstriler için temel olan Endüstriyel Internet of Things (IoT), akıllı fabrikalar, makineler, endüstriyel altyapı, yönetim sistemleri ve daha fazlası için iş operasyonlarını kolaylaştırmak, akıllı, kendi kendini optimize eden endüstriyel tesisler ve ekipmanlar oluşturmak için bağlantı sağlar. Kaynaklar ve ekipmanların yönetimi veya insanların güvenliği ve emniyeti ile ilgili zorluklar yenilikçi IoT çözümleriyle ele alınabilir.

Endüstri 4.0 ve IoT Platformu

IoT Platformu | Endüstri 4.0 – 

Thingsboard IoT Platformu ile, birleştirilmiş, ölçeklendirilebilir, çok amaçlı IoT ağ altyapısı sunuyoruz. Thingsboard IoT Platformu endüstriyel otomasyon dünyası için mükemmel şekilde uygundur, endüstriyel proseslerin ve ürünlerin verimliliğini, güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini artırmak için yenilikçi hizmetler sağlar.

Üretim, demiryolu, inşaat, petrol ve gaz gibi önemli sektörlerdeki endüstriyel tesisler ve alanlar  bir takım zorluklarla karşılaşır:

  • Artan rekabet ve üretim hacimlerine olan talep, makineler üzerinde stres oluşturur ve daha yüksek arıza veya duruş süreleri riskine neden olur.
  • Hammaddeler kıtlaşıyor ve daha pahalı hale geliyor, bu durum şirketleri operasyonlarını optimize etmeye, enerji verimsizliğini ve üretim atıklarını azaltmaya zorlar.
  • Endüstriyel güvenlik için, çalışanların, ekipmanın ve çevrenin gerçek zamanlı olarak güvenli bir şekilde izlenmesini gerektiren daha katı düzenlemelere uyulması gerekir.        

Üretim ekipmanını Web tabanlı bir ağa bağlamak, ondan önemli bir değer elde etmek için daha pratik ve caziptir. Nesnelerin İnterneti avantajlarından yararlanan Thingsboard, analog dünyadaki cihazlara ve sistemlere dijital sensörler ve ağ teknolojileri eklemeye izin verir.

Başarı Mühendislik olarak, iş operasyonlarını kolaylaştırmak için akıllı fabrikalar, makineler, endüstriyel altyapı, yönetim sistemleri ve daha fazlası için Endüstriyel IoT’ye odaklanıyoruz. Endüstriyel IoT, küresel olarak imalatta otomasyon ve veri alışverişinin kullanımını, aynı zamanda robotik, sistem entegrasyonu, siber güvenlik, Bulut, veri analitiği ve artırılmış gerçekliği kullanan Endüstri 4.0’ın temelini oluşturur.

star orange Endüstri 4.0 için Thingsboard IoT uygulamalarımız akıllı sensörler yardımıyla, endüstriyel tesislerde üretim ve operasyonlarda otomasyon, bağlantı ve analitik, varlık yönetimi, planlama ve envanter, kalite algılama ve tahmin, koşullara dayalı izleme yoluyla operasyonel verimliliği arttırır.
Endüstriyel IoT çözümlerinin üreticilere faydası daha iyi karar aldırma yeteneği kazandırmasında yatmaktadır. Cihazlar ve sensörler sahaya bağlandığında, aldıkları veriler,  Thingsboard IoT ekranlarına aktarılarak bireylerin zamanında ve etkili seçimler yapması sağlanır. Karar vericiler, bu seçimlerin sonuçlarını daha iyi anlayarak stratejik hedeflere veya kıyaslama performansına ulaşabilirler. Daha iyi kararlar daha az hata ve daha az israf anlamına gelir.
ampul
  graph orange Makinelerin platforma bağlanması ve doğrudan uygun gerçek zamanlı bilgilerin kullanılması, performansı optimize etmeyi, mükemmel bakım döngüleri oluşturmayı ve üretkenliği artırmayı sağlar. Endüstriyel IoT ve Endüstri 4.0’ın belki de en olumlu ve teşvik edici yönü, insanın imalatta aktif bir rol oynamaya devam edeceğini kabul etmesidir. Bu nedenle, insan güvenliği, IoT’ nin endüstriyel ortamda uygulanmasının ana hedeflerinden biridir.

Endüstri 4.0 ve IoT Platformu


 

 

Thingsboard teknolojisiyle desteklenen akıllı üretimde endüstriyel IoT çözümleri, işlemleri kolaylaştırmak, bakım maliyetlerini azaltmak ve üretim sürecinde kaliteyi sağlamak için verilerin gücünden yararlanmaya izin verir.

 

Yedek batarya kapasitesi ve makinelerin enerji tüketimini izleme

Yangın, sel, duman, hava kalitesi, sıcaklık izleme

Stratejik ekipman durum kontrolü ve metriklerin izlenmesi

Sıvı varlığı algılama, tank seviyesi ve akış izleme

İşçi güvenliği ve refahı, varlıkların güvenliği

 

 

 

Kritik önemdeki havaalanı varlıklarını ve kurulumlarını Thingsboard IoT Platformu’na bağlayarak havaalanı operasyonlarını güçlendirin, yolcu güvenliği ve hizmetlerini geliştirin ve işletme maliyetlerini azaltın.

 

Mobil iç ve dış mekan ekipman takibi

İç ortam izleme

Pist ışığı ve sıcaklık izleme

Havaalanı israf yönetimi

Yolcu memnuniyeti ve konfor seviyesi izleme

 

 

 

Thingsboard IoT Platformu kullanarak trenlerin, ekipmanların, rayların, istasyonların ve operasyon merkezinin bağlanması, demiryolu altyapısında işletme giderlerini azaltmaya ve bakımı kolaylaştırmaya olanak tanır.

 

Trenlerde sıvı tanklarının seviyesini uzaktan izleme

Tren kapılarının açılması ve kapatılması

Ray sıcaklığı ve titreşim izleme

İstasyonda ve yolda tren vagonlarının izlenmesi

Akü sistemlerinin izlenmesi

 

 

 

Thingsboard IoT Platformu, araç üreticileri ve araç filosu operatörleri için, araç uygulamalarının geliştirilmesini kolaylaştırarak, filo yönetimini, bakım ve güvenliğini iyileştirmek için imkan sağlar.

 

Dış ve iç mekanlarda otomobil ve varlık takibi

Otomobil tesisinde makine ve montajın izlenmesi

Sıcaklık, hava, nem ve diğer tesis ölçümlerini izleme

Endüstriyel elektrik sayacı izleme

İşçi ve tesis operatörlerinin güvenliği

 

 

 

Çoğunlukla madencilik, petrol sondajı ve gaz üretimi uzak ve zorlu ortamlarda yapılır ve bağlantı problemleri ortaya çıkar. Thingsboard IoT Platformu ile varlıkları ve tesisleri güvenli bir şekilde bağlayarak riskler kontrol edilir ve doğal kaynakların üretimi en üst düzeye çıkarılır.

 

Açık işletmelerde dış varlık takibi

Saha işgücü güvenliği yönetimi

Petrol, gaz basıncı ve sıcaklık izleme

Sıvı seviyesi ve akış izleme, kaçak tespiti

Makine ve kuyu ekipmanlarının izlenmesi

 

 

 

Thingsboard IoT Platformu, saha yönetimi, inşaat ekipmanı kullanımının izlenmesi, hırsızlığın önlenmesi ve  iş sorunlarına birçok çözüm sunmaktadır. İnşaat şirketleri Thingsboard IoT Platformu kullanarak sahadaki faaliyetlerini optimize edebilir.

 

İnşaat ekipmanı izleme, hırsızlık önleme, filo yönetimi

Ağır inşaat makineleri kullanım ve bakımını izleme

Elektrik güç tüketimini izleme

İnşaat alanı metriklerini izleme: sıcaklık, nem, gürültü, titreşim

Giyilebilir cihazları kullanarak işçi güvenliği

 

error: