Otomatik Depo için Kablosuz Çözüm

Otomatik Depo için Kablosuz Çözüm

Genel Bakış

Depo veya fabrika otomasyonunda Otomatik Depolama, Geri Alma Sistemleri (AS / RS) ve Otomatik Kılavuzlu Araç (AGV) kullanarak, işletme sahipleri işletme verimliliğini artırabilir ve işletme maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir. Ayrıca, fabrikanın verimliliğini de artırabilir. Ancak, sistemler için yüksek stabilite önemlidir. AS / RS ve AGV sistemlerinin temel kaygısı yüksek mobilite ve kesintisiz bağlantıdır; bu, kablosuz cihazların ve ağların istikrarının güvenilir depo veya fabrika sistemlerini oluştururken ana faktör olduğunu gösterir.

Otomatik Depo için Kablosuz Çözüm

Zorluklar

Otomatik depo kurulumunda, kablosuz aygıtları fabrikalara yerleştirirken çok sayıda zorluk ortaya çıkar. İlk olarak, duvarlar ve büyük metal nesneler gibi depolardaki büyük engeller WiFi görüş hattını engelleyebilir. Bu nedenle, WiFi kapsama alanını maksimuma çıkarmak için birden fazla antene sahip kablosuz cihazlar kullanılmalıdır.

Ek olarak, bazı depolar aşırı düşük sıcaklık gerektirir, depodaki cihazların böyle ortamlara dayanabilmesi gerekir. En önemlisi, AGV‘nin kilit faktörü hareketliliktir. Bu nedenle, cihaz Access Point‘ler arasında sorunsuz bir şekilde dolaşabilmeli ve ayrıca AGV’nin titreşimine dayanabilmelidir. Kompakt tasarım da gereklidir, çünkü araçta sınırlı bir alan vardır.

Otomatik Depo için Kablosuz Çözüm

Korenix Çözümü

Otomatik Depo için Kablosuz Çözüm, Zhejiang, Çin’ de olan bir şirket, depoları için Korenix JetWave ürünlerini seçti. Çalışmanın en büyük zorluğu dolaşım güvenilirliğiydi. AGV fabrikada dolaşırken, farklı Access Point bağlantılarından geçer. Hızlı işlem süresi devir sırasında paket kaybını azaltabilir. JetWave 2212X, sadece 100 ms’lik dolaşım süresine sahip benzersiz hızlı dolaşım mekanizmasıyla tasarlanmıştır. Kusursuz veri iletişimiyle, JetWave 2212X WIFI üzerinden JetWave 3220’ye veri iletir.

JetWave 3220, 2,4 GHz ve 5 GHz bandı sağlayan kablosuz Access Point olarak çalışır. Kullanıcılar, çevreye uygun radyo bandını seçebilirler. Ayrıca, her JetWave 3220, sağlam ağ bağlantısı için kablosuz yedeklemeyi sağlamak üzere birbirlerini çift bant üzerinden yedekleyebilir. Veriler Ethernet üzerinden kontrol odasına iletilecektir.

İlgili Ürünler

JetWave 3220- Industrial Dual 802.11n 2.4G/5G 2T2R MIMO Wireless AP/Bridge

JetWave2212X- Industrial 802.11a/b/g/n 2.4G/5G 2T2R MIMO Wireless AP

error: