Enerji IoT Platformu

IoSphere Enerji IoT Platformu

Başarı Mühendislik olarak geliştirdiğimiz Enerji IoT Platformu ile enerji sektörünün ihtiyaç duyduğu birçok alanda verilerin bulut ortamından takibini, analiz ve kontrolünü gerçekleştirebiliyoruz. Enerji IoT Platformu olarak geliştirdiğimiz çözüm ile tesislerin enerji altyapılarında birçok farklı uygulamayı gerçekleştirmek mümkün hale gelmekte.

Enerji IoT Platformu ile uygulanan çözümleri ana başlıklar olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Uzaktan Enerji İzleme

Sayaç Okuma Sistemi

Enerji Santralleri İzleme Sistemi 

AG İzleme Sistemi

OG İzleme Sistemi

Enerji Analizörü İzleme Sistemi

Güç Kalitesi İzleme Sistemi

Reaktif Güç İzleme Sistemi

Enerji Kaçak ve Kayıp Tespiti

Enerji IoT Platformu ile, düşük maliyetli enerji izleme sistemleri oluşturmak mümkün hale gelmektedir. Bulut ortamında çalışan platform ile tesislerde herhangi bir kontrol merkezi kurmaya gerek kalmadan, işletme ekiplerinin kendi bilgisayarlarından izlemek istedikleri tüm verilere erişme ve analiz etme imkanı sağlıyoruz. Böylelikle birçok noktada fayda elde edebiliyoruz.

trafo merkezi

Bu çözüm ile tesisler, bir kontrol merkezine ihtiyaç duymadıklarından dolayı sunucu ve lisans maliyetlerini üstlenmek zorunda kalmıyorlar.

Bununla birlikte uzun vadede ortaya çıkabilecek, sunucu donanım arızası veya virüs benzeri yazılımsal sorunlarla uğraşmak ve bu maliyetleri karşılamak zorunda kalmıyorlar.

Ayrıca dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı firewall ve benzeri donanım ve yazılımlara ihtiyaçları kalmıyor.

Tesislerinde mevcut Scada sistemleri bulunan firmalar da Enerji IoT Platformunu kullanarak birçok avantaj elde edebilirler. Çok düşük maliyetler ile Scada sistemlerinde izledikleri verileri web / bulut ortamına aktarabilirler. Böylelikle tesisin işletme ekibi, Scada sistemlerindeki verilere internet erişimi olan her noktadan ulaşabilirler. Cep telefonlarından veya tabletlerinden bu platforma bağlanabilirler. 

Enerji IoT Platformunda, tanımlanacak olan arıza ve alarm durumlarında, yetkili personellere email veya sms ile uyarılar göndermek mümkündür. Bununla birlikte oluşan bir alarm durumunda sistem akıllı bir algoritma ile gerekli aksiyonu otomatik olarak kendisi gerçekleştirebilir.

Enerji IoT Platformu ile kayıt altına alınan veriler ile raporlar oluşturulabilir ve raporlar tanımlı kullanıcılara otomatik olarak email ile iletilebilir.

Harita üzerindeki gösterimler sayesinde geniş alanlara yayılmış tesisler veya farklı lokasyonlarda bulunan birden fazla tesisi tek bir platform üzerinden izleme ve kontrol etme imkanı sağlanır.

Enerji IoT Platformu demosunu incelemek isterseniz Demo – Enerji IoT Platformu adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Enerji IoT Platformu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Thingboard IoT Platformu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Enerji IoT Platformu
error: