Siemens Sentron Powermanager

Enerji İzleme Kolaylığı ve Raporlama

Günümüzde işletmelerin en önemli maliyet kalemlerinden biri olan enerjinin verimli kullanılabilmesi için enerji takip ve analizlerinin yapılması yüksek önem arz etmektedir. Siemens Sentron Powermanager enerji izleme ve raporlama yazılımı gelişmiş grafik ve raporlama arayüzü ile işletmelerin enerji izleme yazılımı ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Siemens’e ait cihazların şablonlarını içerisinde barındıran Sentron Powermanager işletmede bulunan Modbus ve OPC haberleşmeli tüm ölçüm ve kontrol cihazları ile entegre olarak çalışıp haberleşebilme yeteneğine sahiptir. Gelişmiş grafik arayüzü ile işletmenize özel tek hatlar ve ekran resimleri tasarlanıp sayfalar üzerinden enerji verilerinin anlık takibi kolayca yapılabilmektedir. Enerji izleme sistemi üzerinden anlık olarak takip edilen verilere eşik değerler atanarak, değer bu tanımlanmış olan eşiğin altına veya üstüne çıktığında alarm oluşturabilmek mümkündür.

Gelişmiş Microsoft Excel raporlama arayüzü ile rapor şablonları oluşturup, girilmiş olan birim fiyatlar üzerinden otomatik maliyet analizi yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Uçtan Uca Kontrol

Siemens Sentron Powermanager enerji izleme yazılımı ile elektrik, su, doğalgaz, buhar, basınçlı hava vb. enerji ölçümlerini yapmanın yanı sıra işletmenizde bulunan kesici, şalter ve otomatların tek hat üzerinden izlenilebilmesine ve motorlu şalterlerin sistem üzerinden kontrol edilmesine de olanak sağlamaktadır.

Siemens Sentron Powermanager yazılımı içerisinde sanal ölçüm cihazları oluşturmak mümkündür, ayrıca izlenilen sinyallere matematiksel formüller uygulanmasına izin vermektedir.

Siemens Sentron Powermanager sistemi WEB Server destekli bir yazılımdır ve network üzerinden cep telefonu, tablet veya bilgisayar üzerinden anlık kontrolleri yapmanıza olanak sağlamaktadır. Web server haricinde sistem server client yapısında çalıştırılabilmektedir. Tek bir server üzerinde toplanan bilgiler işletmenin farklı departmanlarında bulunan bilgisayarlara kurulabilen Siemens Sentron powermanager Clientları ile aynı anda farklı lokasyonlardan izleme, kontrol ve raporlama yapılmasına olanak sağlamaktadır.

powermanager

Siemens Sentron Powermanager enerji izleme yazılımı OPC-DA haberleşme protokolüne sahiptir, bu sayede farklı sistemler ile haberleşme kurulup veri transferine olanak sağlamaktadır. İşletmelerin mevcutta bulunan muhasebe vb. programlarına veri gönderip alabilir veya farklı tesisleri bulunan işletmelerin ana merkezinden Siemens Sentron Powermanager Enerji İzleme Yazılımı yazılımı ile haberleşerek veri alınabilmektedir.

Başarı Mühendislik olarak yurtiçinde ve yurtdışında tamamlamış olduğumuz bir çok büyük projede Siemens Sentron Powermanager tercih edilmiştir.

error: